logo

Fuar Hakkında

about-bg

TEMET-2022, 31 Ekim-02 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya Asteria Kremlin Palace 'de; Antalya, İstanbul, İzmir, Bursa, Elazığ ve Diyarbakır Dernekleri ile BOOKINGSMED ITALYA TEMSILCILIGI VE ASSOCIAZIONE ITALIANA TURISMO MEDICALE(AIPTM) tarafından organize edilen bir SAĞLIK TURİZMİ etkinliğidir.
TEMET-2022 Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında sağlık turizmi hareketliliğini sağlamak, ülkeler arası sağlık turizmi hizmet ve faaliyetlerinin tanıtımı ve bunalandaki uluslararası işbirliğini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş bir organizasyondur.
Amacı Türkiye'nin sağlık turizmindeki güçlü alt yapısını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ülkelerine tanıtmaktır. Uluslararası katılım ve öneme sahip olan bu sağlık Turizmi fuarında; geniş bir bölgede faaliyet gösteren birçok ülkeden sivil toplum kuruluşu, sağlık turizmi aracı kurumları, sağlık tesisi ve profesyonellerin katılımı sağlanacaktır.
2020 yılında düzenlenmesi planlanan organizasyon, dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle ertelenmiş, pandeminin etkisini yitirmesi ve uluslararası sağlık hizmetlerinin yeniden ivme kazanmaya başlaması ile bölge ve dünyanın en önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Antalya'da düzenlenecektir. Bu uluslararası, prestijli organizasyonda tüm bölgeden birçok sağlık tesisi, aracı kurum, STK ve sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren profesyoneller bir araya gelecek ve bu organizasyonda kurulacak bağlantılarla yeni iş birlikleri ve ortak ticari faaliyetlerde bulunma imkânı doğacaktır.
TEMET olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyar, tüm paydaşlarımızı bu güzel organizasyonda görmeyi diliyoruz.

;